Bc. Jana Bokorová - masérske služby TEJA
Bc. Jana Bokorová - masérske služby TEJA

Ajurvédska masáž

- tradičná olejová masáž pochádzajúca z Indie

Ajurvédska masáž

Ponúkame aj ďalšie masáže:

Ajurvédska masáž horúcim olejom je jemná technika zameraná na spomalenie starnutia, neutralizovanie stresu, harmonizácia nervového systému, odstraňovanie rôznych porúch organizmu, posilnenie fyzickej a psychickej stability.

Základom je učenie ajurvéda, ktoré sa praktizuje najmä v Indii. Podľa neho majú všetky živé formy tzv. doshu, t. j. špeciálny mix troch energií: vata, pitta a kapha, niečo podobné ako v našom poňatí voda, oheň a zem. Dosha každého z nás je jedinečná a tej by sme mali prispôsobiť našu životosprávu: jedlo, ktoré prijímame, cvičenie, ktoré praktizujeme.

Ajurvédska masáž

Ajurvédska masáž využíva esenciálne oleje, ktoré vyhovujú pacientovej doshi. Používa sa najmä sezamový olej, ktorý obsahuje množstvo kyseliny linolovej, železo, fosfor, magnézium, meď a vápnik. Všetky tieto zložky majú pozitívne účinky na pokožku a nervové bunky. Každý druh oleja, ktorý sa používa, má vyživovací a čistiaci účinok na kožu, tkanivo a kĺby. Zohrieva sa aspoň na telesnú teplotu, pretože vtedy ho pokožka najlepšie absorbuje. Technika využíva klepkanie, miesenie a stláčanie, štýl a tok masáže závisí od vašej dosha.

Pred masážou nekonzumujte veľké jedlá ani alkohol. Naplánujte si čas tak, aby ste mohli po masáži aspoň dve hodiny relaxovať.