Bc. Jana Bokorová - masérske služby TEJA
Bc. Jana Bokorová - masérske služby TEJA

Shijatsu

- masáž v sede cez odev

Shijatsu

Ponúkame aj ďalšie masáže:

Shijatsu, v preklade tlak prstami, je japonská masážna technika založená na východnej, liečebnej tradícii a západnej fyziológii a psychológii.

Shijatsu

Shijatsu pracuje s akupunktúrnymi bodmi a meridiánmi (jap. Cubo) za účelom obnoviť prirodzený tok vitálnej energie (jap. Ki), a tak napomôcť k vytvoreniu energetickej rovnováhy v tele. Shijatsu má korene v tradičnej japonskej masážnej technike nazývanej ANMA, ktorá bola založená na tradičnej čínskej medicíne, ktorá prišla do Japonska v 6. storočí. Anma začala upadať v období EDO (1603 - 1867), túto masáž vykonávali väčšinou nevidiaci maséri. Shijatsu pomocou naťahovania, tlaku alebo dotyku uvádza do pohybu energiu v akupunktúrních dráhach a tým obnovuje energetickú rovnováhu tela. Shijatsu používa širokú paletu techník – dynamické uvoľňovanie napätých častí tela i použitie tlaku k tonizácii prázdných miest v tele. Pracujeme s prstami, dlaňami, lakťami, kolenami alebo chodidlami. Účinky Shijatsu sú hlboko uvoľňujúce a zároveň posilňujúce.

Základný princíp Shijatsu je jednoduchý – pri S. terapeut len pomáha masírovanému spojiť sa s liečivou schopnosťou vlastného organizmu, a tak obnoviť jeho zdravie. Táto masáž ovplyvňuje nie len fyzické, ale aj emocionálne a mentálne aspekty masírovaného. Shijatsu je vhodná pre každého – pre malé deti, tehotné ženy alebo seniorov – je dôležité prispôsobiť klientovi priebeh masáže s prihliadnutím ku kontraindikáciám.

Indikácie:

Kontraindikácie:

Shijatsu

Lokálne kontraindikácie: